Rafting Nasıl Yapılır?

raftingnedirRafting kuralları gayet basit: yelekleri ve kaskı giyip kendini güvene aldığın botta, elinde kürekle kendini öylece akıntıya bırakıyorsun!

Kuralları daha teknik bir biçimde anlatacak olursak;

1- Botta bulunan çocuklar ve yaşlılar dışındaki herkes kürek çekmek zorundadır. 
2- Birinci kuralı iyice kavramış olmanız eğlencenizin boyutu açısından çok önemlidir.

Bu iki önemli kuralı aklımıza iyice kazıdıktan sonra serüvenimiz başlar. Sabit bir kürek yeri yoktur ve kürekçiler botun kenarlarına oturarak kürek çekerler. Rehber botun arkasında durur ve diğer kürekçileri komutlarla yönlendirerek botu idare eder. Rafting deneyimli rehberlerin idaresinde yapıldığında son derece kolay ve güvenli bir doğa sporudur. Debisi yüksek bir nehri botla geçmek için çok çok uzun süren bir eğitim almamız gerekiyorken, , deneyimli rehberler yönetiminde, 30 dakikalık brifing sonrasında bu çok eğlenceli deneyimi yaşayabiliyoruz.

7’den 70’e herkesin kolayca yapabileceği rafting sporuyla, deneyimli rehberlerimizle güven içinde eğlenebilirsiniz. Adrenalin Rafting’te şimdiye kadar hiçbir kaza yaşanmamış olması bizim tedbir almayacağımız manasına gelmiyor elbette. Tüm katılımcılar aktivite öncesi Koç Alianze Sigorta tarafından sigortalanıyor.